چگونه کار خود را شروع کردیم؟

شرکت سنگرسازان نور (سهامی خاص) در تاریخ 1375/04/31 به شماره ثبت 123150 در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید.

سهامداران و سرمایه گذاران

در سنگرسازان نور تعداد سهامداران ایثارگر پروژه 375 نفر و تعداد سرمایه گذاران سنگرسازان  9800 نفر هستند.

شرکت سنگرسازان نور با بیش از 27 سال سابقه

1000
+
تعداد سهام قدیم
330000
+
تعداد سهام جدید

سهامداران این شرکت، جمعی از فرماندهان ارشد پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی (پ.م.ج.ج) در دوران جنگ تحمیلی از استانهای سراسر کشور بودند که با انگیزه خدمت رسانی در عرصه پیشرفت و آبادانی کشور، اقدام به تاسیس این شرکت نمودند تا با بهره گیری از ظرفیت تخصص و پتانسیل تجارب اجرایی خود، در حوزه توسعه و سازندگی کشور نیز به وظیفه خود عمل نموده و ایفای نقش نمایند.

عباس دارائی نژاد

رئیس هیئت مدیره
نظرات

تغییرات هیئت مدیره تا به امروز

اولین مدیران این شرکت عبارت بودند از:

یدالله شمایلی: نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل

حسین فهمیده: رئیس هیئت مدیره

حسینعلی عظیمی: عضو هیئت مدیره و منشی

محمود اخلاقی نیا: عضو غیر موظف هیئت مدیره

هادی وحیدمقدم: عضو غیر موظف هیئت مدیره

پس از انتصاب مهندس یدالله شمایلی به عنوان مدیرعامل موسسه جهاد نصر از سوی وزیر جهاد سازندگی وقت، اعضای هیئت مدیره شرکت به شرح ذیل تغییر یافت:

احمد شالباف: مدیرعامل

حسینعلی عظیمی: رئیس هیئت مدیره

عباس دارائی نژاد: نائب رئیس هیئت مدیره

در تاریخ 1383/09/02 نیز اعضای هیئت مدیره بشرح ذیل تغییر یافت:

علی میرابی: عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

عباس دارائی نژاد: رئیس هیئت مدیره

علی کریم زاده کارنما: نائب رئیس هیئت مدیره

در حال حاضر تعداد سهامداران 375 نفر و اعضای هیئت مدیره شرکت عبارتند از:

علی میرابی: عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

عباس دارائی نژاد: رئیس هیئت مدیره

علی کریم زاده کارنما: نائب رئیس هیئت مدیره

اعضای هیئت مدیره

علی میرابی نوش آبادی

عضو هیات مدیره و مدیرعامل

عباس دارائی نژاد

رئیس هیات مدیره

علی کریم زاده کارنما

نایب رئیس هیات مدیره

مدیران 

عباس عابدینی

مدیر مالی

احمد اربابی

مدیر واگذاری

نظرات

سنگرسازان از دیدگان مشتری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

محمد رضا ارشادی

مشتری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

ارسلان دیرباز

مشتری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

ابوالفضل شمسایی

مشتری

سوال؟

سوالات متداول 

همانطور که دوستان و اعضای محترم پروژه در جریان می باشند قطعه زمین خریداری شده توسط شرکت سنگر سازان نور کاشان در تاریخ 1383/04/15 صورت گرفته شده و مساحت کل زمین 3،200،000 متر مربع از مالکین خصوصی خریداری شده است .

قسمتی از این اراضی در محدوده خدماتی شهر ماهدشت به مساحت تقریبی 1،200،000 متر مربع و مابقی زمینی به مساحت 2000،000 متر مربع در حریم شهر ماهدشت واقع شده است .

کاربری زمینها همه کشاورزی بودند . همه عزیزان این را خوب می دانند یک قطعه زمین با کاربری کشاورزی که بخواهد در مراجع اداری تبدیل به مسکونی و یا صنعتی تغییر کاربری شود مراحل بسیار سختی در پیش دارد علاوه بر اینکه مساحت زمین نیز خیلی مهم می باشد اگر مساحت زمینها کم باشد تغییر کاربری آن خیلی سریعتر با توجه به دلایل توجیهی راحت تر انجام        می شود .

برای این منظور همانطور که قبلا گزارش شده است ابتدا آزمایشات مختلف توسط آزمایشگاههای مکانیک خاک خصوصی و دولتی صورت پذیرفت و نیتجه شوری خاک و عدم استفاده از این اراضی جهت کشاورزی اعلام گردید سپس مراحل اداری دیگری انجام شد ، که علت اصلی زمان بر شدن پروژه تغییر کاربری زمین بوده است ضمن اینکه استان شدن کرج به عنوان استان البرز نیز یک سری کارهای اضافه برای این منظور صورت گرفت .

ازآنجائیکه مراحل تغییر کاربری طولانی گردید و بعد از مصوبه کمسیون ماده 5 استانداری البرز در قسمتی از اراضی به مساحت 120 هکتار ( مساوی 1،200،000مترمربع ) ، عملیات آماده سازی شامل خاکبرداری ، مخلوط ریزی ، بیس ، ساب بیس ، جدول گذاری و آسفالت خیابانها اصلی پروژه انجام و دریافت اسناد مالکیت تک برگی برای کلیه قطعات و پروانه ساختمانی به تعداد 1700 واحد برای کسانیکه مبلغ 60،000،000 ریال  بابت پروانه ساختمانی پرداخت نموده بودند دریافت گردید.

هم اکنون وقت آن رسیده که همه ی اعضای پروژه دست در دست یکدیگر بدهند تا کار ساخت و ساز را انجام دهند که در این خصوص تعدادی از اعضای محترم پروژه در امر سرمایه گذاری در ساخت و ساز و همچنین خود شرکت سنگر سازان نور نیز مشغول احداث شده اند، هرچه تعداد واحدهای مسکونی و تجاری ساخته شده بیشتر باشد روز به روز ارزش افزوده در محل ایجاد می شود و به همین منظور خیلی از بنگاههای منطقه حاضر نیستند ارزش افزوده زمینها زیاد شود تا نسبت به خرید سهام و قطعات با ثمن بخس از سرمایه گذاران را انجام دهند .

 

جهت اطلاع کلیه عزیزان باید عرض نمائیم همانطور که در اطلاعیه های خرید زمین ها و یا پرداخت ها ی مبالغ بعدی اعلام شده، هر شخصی که مبلغ خود را نقدا و یا زودتر به حساب شرکت واریز نماید دراولویت انتخاب قطعات قرار خواهد گرفت به همین منظور شرکت سنگر سازان نور جهت جلوگیری از تضییع حقوق سرمایه گذاران ، سیستم مالی تهیه نموده که مالک هر 200 سهم در هر تاریخی که مبلغی به حساب شرکت واریز نموده است در اولویت یک الی 9800 قرار میگیرد و از جهت دیگر تمام قطعات مسکونی و مختلط تجاری مسکونی توسط سه نفر کارشناس رسمی دادگستری مورد ارزیابی قرار گرفته و تک تک قطعات را قیمت گذاری نموده اند.

جمع کل مبلغ قطعات را تقسیم بر 9800 نموده اند برای هر 200 سهم مشاع مبلغ 650،000،000 ریال منظور میشود که می توانند در هریک از قطعات طبق برنامه اولویت بندی قطعه خود را انتخاب نمایند مثلا میتواند قطعه ای را انتخاب نموده که هیچ مبلغ پرداخت ننمایند و یا می تواند مثلا در جاهای مرغوبتر که نبش بلوار های اصلی و یا خیابانهای اصلی پروژه قرار گرفته قطعه خود را انتخاب و مابه التفاوت آنرا پرداخت نمایند و بدین منظور حق و حقوق هیچیک ازافراد ضایع نمی گردد.

 

جهت استحضار کلیه سرمایه گزاران تعداد قطعات تفکیکی در پروژه در قسمت مسکونی حدودا" 800 قطعه می باشد که 20 % از خالص قطعات طبق توافقات فی مابین شهرداری و شرکت سنگر سازان نور متعلق به شهرداری ماهدشت می باشد لذا تعداد افراد مشارکت کننده 9800 نفر می باشد و مبالغ دریافتی از بابت مابه التفاوت مرغوبیت قطعات صرف خرید زمینهای (200 سهمی ) ازافرادی که می خواهند سهم خود را بفروشند خریداری وکسری زمینها در این زمینه جبران می گردد.

 

البته چنین نیست شما اگر دفترچه مشارکت را با قرارداد اولیه مطالعه نمائید در بند 2 از ماده سوم ثمن مورد معامله به صراحت اعلام شده که خریدار به شرکت سنگر سازان نور وکالت میدهند تا نسبت به تفکیک و قطعه بندی زمین واخذ سند مالکیت موضوع معامله به نسبت سهم وی اقدام نماید و برهمین اساس متعهد به پرداخت کلیه هزینه های مربوط به این اقدام با اعلام شرکت سنگر سازان نور می باشد و پرداخت هزینه انشعاب آب ، برق ، و سایرهزینه های مربوط به دارائی ، شهرداری و سایر موارد در تعهد خریدار می باشد.

 

باتوجه به شرایط مشارکت کنندگان که قائدتا" افراد کم درامد بودند لذا می بایستی قطعه زمینی انتخاب شود تا افراد بتوانند از نظر مالی مشارکت نمایند بدیهی است در صورتی که مکان بهتری برای این منظور اگر در نظر گرفته می شد افراد کم در آمد نمی توانستند در پروژه مشارکت نمایند.

 

ببینید دوستان مشارکت کنندگان محترم از روز اول هم 200 متر مربع بصورت مشاع بوده و در ماده دوم موضوع قرار داد مشارک به صراحت اعلام شده واگذاری یک قطعه زمین به مساحت تقریبی 200 متر مربع به صورت مشاع

با توجه به اینکه قسمتهای تجاری نیز از نظر ارزش ریالی تبدیل به مسکونی شده لذا هر نفر در قسمت محدوده شهر مقدار 75 متر مربع عرصه مسکونی و 75/18 مترمربع عرصه تجاری (750 متر مربع تقسیم بر 40 ) را می تواند انتخاب نماید با توجه به اینکه در زمینهای حریم شهر که حدودا 2 میلیون متر مربع می باشدسهم صنعتی پس از کسر معابر و شوارع و فضاهای خدماتی و کسر حرایم مساحت باقیمانده تقسیم بر تعداد کل که 9800 سهم 200 سهمی می باشد. خواهد گردید که بعدا" متراژ هر  200 سهم تعیین خواهد شد.

اصلاحیه ماده 101 شهرداری در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1390/02/31 ریاست مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ نمودند

براساس تبصره 3 قانون ماده 101 شهرداری در صورتی که مالک تصمیم به تفکیک قطعات از 500 متر به بالا را داشته باشد می بایست 75/43 درصد از زمین خود را بابت ایجاد معابر و شوارع و حق السهم تفکیک به شهرداری واگذار نماید . قبل از اصلاحیه ماده 101 شهرداری ها هیچ گونه قانون مشخصی در این مورد نداشته اند .

لذا این شرکت طی صورتجلسه مورخه 1386/06/05 مقرر گردید پس از کسر کلیه معابر و شوارع و فضاهای خدماتی شامل آموزشی ، ورزشی ، فرهنگی ، مذهبی ، فضای سبز ، بهداشتی ، انتظامی معادل 20 % خالص قطعات متعلق به شهرداری و مابقی قطعات مسکونی و مختلط تجاری مسکونی متعلق به شرکت سنگر سازان نور گردد.

اولا" همه دوستان در شهرها و روستاهای خود این موضوع را به وضوح درک نموده اند که در هر کجا که کار ساخت و ساز شروع شود منطقه روبه رشد و قیمتها نیز روز به روز افزایش پیدا می کند اگر همه ی دوستان دست در دست یکدیگر بدهند و کار ساخت و ساز را شروع نمایند که هم اکنون تعداد 100 واحد مسکونی شروع به ساخت و ساز شده و بعضی از قطعات تا طبقه پنجم حتی سقف خرپشته آن نیز بتن ریزی شده است والحمداله دارد در منطقه یک شکل و شمائلی پیدا می کند تاکید می کنم اگر دوستان همکاری نمایند در آینده بسیار نزدیک ارزش افزوده خوبی خواهد داشت و پیش بینی می شود که جبران چند سال گذشته بشود .

ابتدا می بایست از طریق شورای حل اختلاف شهرستان محل سکونت برگه انحصار وراثت دریافت تا مشخص شود چه کسانی اعم از مادر و پدر ، همسر و فرزندان ایشان چه کسانی هستند سپس طبق فرم که توسط شرکت تهیه شده همه ی وراث می بایست به یک نفر وکالتنامه بلاعزل در یکی از دفاتر در یکی از دفاتر اسناد رسمی امضا نمایند، وکیل وراث تمام مدارک مورد نیاز شرکت را تحویل نموده و 200 سهم مشاع به نام نامبرده می شود.

پس از تقریبا" 3 سال از تاریخ شروع شکایت از سال 1399 که انواع اتهامات واهی و جعل اسناد و مبایعه نامه ها به شرکت سنگر سازان نور و مدیران آن که از فرماندهان گردانهای مهندسی رزمی جهاد سازندگی می باشند و انتخاب کارشناسان ثبتی و مالی و حسابداری و متخصصین در امر شهرسازی و نظریه کارشناسان محترم که همه بدون چون و چرا با نظریه کارشناسی خود مهر تائید بر عملکرد مدیران شرکت زدند و همچنین جواب استعلامات از وزارت جهاد کشاورزی ، شهرداری ماهدشت و گزارش ناحیه 14 اطلاعات نیروی انتظامی و غیره بالاخره بازپرس محترم شعبه 2 بازرسی مجتمع شهید قدوسی تهران از همه ی اتهامات وارده به شرکت سنگر سازان نور و مدیران آنرا مبری نمودند و از انجائیکه مدیران شرکت با علم بر اینکه اکثریت قریب به اتفاق که بر علیه شرکت سنگر سازان نور و مدیران آن شکایت نموده اند از روی عدم اطلاع از عملکرد شرکت و تحت تاثیر جو حاکم توسط یک عده ای که می خواستند از شرکت باج خواهی نمایند قرار گرفتند . لذا برهمین اساس بلافاصله بعد از رای بازپرس محترم شعبه 2 بازپرسی طی اطلاعیه شماره 13 مورخه 1402/04/14این شرکت اعلام نمودند کسانیکه می خواهند سند تک برگ دریافت نمایند طبق فرم تهیه شده توسط مدیر حقوقی شرکت در یکی از دفاتر اسناد رسمی رضایت خود را اعلام و پس از امضاء اصل رضایت نامه همراه با مدارک دیگر جهت تعیین قطعه خود به نمایندگی های شرکت در استانها و شهرستانها و یا دفتر مرکزی مراجعه نمایند تا نسبت به انجام مراحل اداری پس از انتخاب قطعه، سند تک برگی بنام آنها انتقال خواهد گردید.

374909
+
خاکبرداری
110261
+
آهک و گازوئیل پاشی
61090
+
مخلوط ریزی
22683
+
بیس
106183
+
جدول گذاری
6013
+
آسفالت ریزی
3524
+
صدور سند تک برگ
1700
+
صدور پروانه ساخت
4000
+
تفاهمنامه ملی مسکن
100
+
احداث واحد مسکونی