امروز : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

«اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

روز سه شنبه مورخ ۹۵/۵/۵ آقای مهندس موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز به همراه اعضای هیئت مدیره شرکت سنگرسازان نور آقایان مهندس دارایی نژاد ، مهندس کارنما و مهندس میرابی از پروژه شهرک مسکونی و صنعتی این شرکت در ماهدشت کرج بازدید نمودند .

آقای عباس دارایی نژاد رئیس هیئت مدیره شرکت با بیان اهداف و برنامه های آتی شرکت در مورد پروژه مسکونی و صنعتی خواستار همکاری بیشتر مسئولین نهادهای ذیربط در استان گردید. در ادامه آقای علی میرابی مدیرعامل شرکت ضمن تشریح جرئیات نقشه های طراحی شده شهرک صنعتی گزارشی از اقدامات و پیگیری های انجام شده در این رابطه ارائه نمود .

شایان ذکر است آقای مهندس موسوی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین شرکت سنگرسازان نور ، آمادگی خود را برای همکاری جهت پیشرفت و موفقیت این پروژه اعلام نمود .

در این جلسه در رابطه با موضوعات نقشه ها ، ارتفاع و نوع سازه ، پارکینگ و انباری و محل احداث آنها و بحث های معماری ،توده گذاری ، جهت باد ، محل احداث ساختمان ها در قطعات و مسائل دیگر بحث و تبادل نظر گردید و هماهنگی های لازم صورت پذیرفت .

در این جلسه آقای مهندس عباس دارایی نژاد (رئیس هیئت مدیره ) و مهندس علی میرابی (مدیر عامل و عضو هیئت مدیره ) با ارائه مدارک و مستندات ، اقدامات انجام شده در رابطه با پروژه ماهدشت را تشریح کردند و به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

بنا به دعوت کمیسیون امور ایثارگران جهاد کشاورزی استان همدان ، آقای مهندس علی میرابی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سنگرسازان نور در جمع سرمایه گذاران پروژه راشته ماهدشت در این استان حضور یافته و گزارش مفصلی از عملکرد و پیگیری های این شرکت در رابطه با پروژه ماهدشت ارائه نمود.

در این جلسه که روز پنج شنبه مورخ ۹۴/۸/۲۸ به مدت دو ساعت در محل جهاد کشاورزی همدان برگزار شد ؛ آقای مهندس میرابی ضمن اظهار تشکر از سرمایه گذارانی که با همکاری و مشارکت به موقع خود ، نقش بسیار مهم و سازنده ای در پیشرفت مراحل مختلف پروژه ایفا نموده اند ؛ اقدامات و پیگیری های انجام شده تا کنون را که منتج به نتایج بسیار خوب و کسب مجوز های لازم از دستگاه های دولتی ذیربط گردیده تشریح و برنامه های آتی شرکت در پیشبرد پروژه را برای حاضرین اعلام نمود .

وی سپس به سوالات مختلف سرمایه گذاران و حاضرین محترم پاسخ داده و در پایان اظهار امیدواری کرد که اینگونه جلسات در سایر استانها نیز ادامه یابد .

اعضاء محترم پروژه راشته ماهدشت کرج

با سلام

نظر به اینکه کارهای مثبتی در روند پیگیری پروژه راشته ماهدشت انجام شده است بر خود فرض دانستیم که اطلاعاتی خلاصه را به سمع و نظر برادران و خواهران محترم سرمایه گذار در پروژه راشته ماهدشت برسانیم و از اینکه دیر اطلاع رسانی شده است پوزش می طلبیم. هر چند دلیل این کار ملاحظات و پیش بینی برای رفع مشکلات و رفع تعارض افراد خاص می باشد که قطعاً به نفع اعضاء محترم بوده است و اهم کارهای پیگیری شده بشرح ذیل می باشد:

1-بعد از تصویب طرح منطقه مسکونی و تجاری در کمیسیون ماده پنج در مورخه ی 1393/11/1 و مهر و امضاء نقشه توسط اعضای کمیسیون با همکاری اعضاء محترم و تامین منابع مالی برای احداث آماده سازی پروژه شرکت با پیمانکار قرارداد منعقد و عملیات نقشه برداری و آماده نمودن نقشه های اجرائی و خاکبرداری (خاک نباتی)، مبارزه با علفهای هرز بویژه شیرین بیان و زیرسازی شامل مخلوط ریزی، بیس و ساب بیس ، آسفالت و جدول گذاری خیابانها انجام گردید، که حجم عملیات آن به صورت ذیل می باشد:

1- خاکبرداری : 374909 متر مکعب

sangar sazan

2-آهک و گازوئیل پاشی : 110260 متر مربع

sangar sazan
sangar sazan

3-مخلوط ریزی : 61090 متر مکعب

sangar sazan
sangar sazan

4- بیس : 22683 متر مکعب

sangar sazan

5-ساب بیس : 67237 متر مکعب

sangar sazan
sangar sazan

6-جدول گذاری : 106183 متر طول

sangar sazan

7-آسفالت : 6013 مترمکعب

2-همانطور که اعضاء محترم پروژه راشته ماهدشت کرج مطلعند در مورخه ی 1393/11/1 کمیسیون ماده 5 و شورای عالی معماری و شهرسازی ، زمینهای داخل محدوده شهری را به قطعات مسکونی و تجاری تقسیم و مصوب نمودند که متاسفانه سطح اشغال قطعات، 25% از مساحت کل هر قطعه تصویب شد . این مصوبه مشکلاتی را برای تامین پارکینگ و انباری واحدهای مسکونی ایجاد نمود بطوریکه حداکثر فضای مسکونی مفید قابل ساخت و ساز برای هر واحد، 80 متر مربع بود .

ولی با پیگیریها و رایزنیهای گسترده و موثر با مسئولین محترم ذیربط سطح اشغال هر قطعه با تصویب مجدد طرح در کمیسیون ماده پنج استان در تاریخ 95/9/7 به 35% افزایش یافت که در این صورت مساحت مفید هر واحد به 120مترمربع افزایش یافت و مشکل تامین پارکینگ و انباری هم برای هر واحد حل گردید و یکی از دلایلی که برنامه صدور پروانه ساختمانی طول کشید پیگیری و تصویب افزایش سطح اشغال قطعات بود که اعضاء محترم اذعان دارند که ارزش مالی بدست آمده توانست جبران مدت زمان را بنماید.

صدور دستور نقشه به تعداد 196 قطعه و همچنین تغییر نقشه های اجرائی توسط مشاور و بررسی آن توسط شهرداری و بررسی سازمان نظام مهندسی زمان زیادی به خود اختصاص داد که افزایش سطح اشغال جبران زمان را نمودند. مصوبات دستگاههای اجرائی که جا دارد از همه مسئولین محترم تشکر نمائیم را می توانید در سایت شرکت سنگر سازان نور ملاحظه نمائید.

3-از آنجائیکه پرونده ثبتی راشته کرج در اداره ثبت شهریار مراحل اجرائی آن پیگیری می گردید بدلیل تفکیک استان تهران و استان البرز بایستی اداره ثبت در ماهدشت ایجاد می شد که پس از پیگیریها و رایزنی های بسیار زیاد این شرکت و مسئولین شهرستان و استان البرز اداره ثبت منطقه 2 کرج در شهر ماهدشت افتتاح و کل پرونده های ماهدشت و محمدشهر کرج از اداره ثبت شهریار کارتن بندی و به اداره ثبت ماهدشت انتقال گردید.

(لازم به ذکر است که اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز در شهر ماهدشت اداره ثبت منطقه 2 کرج را مستقر نمودند) که برای اینکار حدوداً 6 ماه مراحل اداری و اجرائی شامل بازسازی ساختمان- استقرار وسائل و امکانات و نصب سیستم کامپیوتر و وصل سیستم کاداستر به اداره کل ثبت اسناد و املاک و پس از استقرار مدیران و پرسنل نقشه بردار و کارشناس ثبتی مشخص گردید.

ابتدا توسط رئیس اداره کارشناس نقشه برداری و کارشناس ثبتی مشخص و کل پرونده پلاک 13 اصلی راشته به آنها ارجاع گردید که نسبت به تهیه نقشه ثبتی UTM و ثبت در سامانه اداره ثبت اسناد و املاک از طریق کاداستر صورت گرفت که بدلیل عـــدم تطابق نقشه های تهیه شده با سیستم Google مدتها موضوع طول کشید تا از طریق دوربینهای چند فرکانسه نهایتاً با کارشناسان خبره قرارداد منعقد و نقشه ها را در سیستم کاداستر اداره ثبت نصب نمودند که در بهمن ماه و اسفند ماه سال 1396 و فروردین و اردیبهشت ماه 97 سند تک برگی کل پلاکهای فرعی را از اداره ثبت اسناد و املاک ماهدشت دریافت که در سایت شرکت سنگر سازان نور هم اکنون قابل مشاهده می باشد.

با توجه به دریافت اسناد تک برگی هم اکنون پیگیر تجمیع سندها می باشیم که قرار است کل اسناد تک برگی با هم تجمیع و سپس به دو قطعه داخل محدوده خدماتی و حریم شهر تفکیک گردد که پس از اینکه عملیات تهیه سند تک برگی قسمت داخل محدوده خدماتی نسبت به تهیه صورتجلسه تفکیکی قطعات 750 متری اقدام میگردد.

4-دستور نقشه ها : با پیگیریهای بسیار زیاد الحمداله کل دستور نقشه های 196 قطعه از طریق شهرداری ماهدشت تهیه و آخرین دستور نقشه در تاریخ 97/3/5 به امضای مسئولین شهرداری و شخص شهردار رسید که هم اکنون تصویر آن در سایت شرکت موجود و در دسترس کل اعضای پروژه می باشد.

5-این شرکت نسبت به تهیه نقشه های معماری- سازه- مکانیک و برق از طریق مشاور اقدام نموده که پرینت تعداد زیادی از نقشه ها جهت تائیدیه به سازمان نظام مهندسی استان البرز ارسال گردیده که پس از تائید و مهر و امضاء مهندسین معمار- سازه- برق – مکانیک برای دریافت پروانه به شهرداری ارسال می گردد.

6-با شهرداری ماهدشت و شورای اسلامی شهر ماهدشت طی جلسات متعدد قرار شده به محض تهیه اسناد مالکیت و صورتجلسه تفکیک از اداره ثبت اسناد و املاک و مهر وامضای نقشه های ارسالی از طریق سازمان نظام مهندسی و ارسال آنها به شهرداری نسبت به صدور پروانه ها اقدام گردد.

7-در مورد قطعه زمین داخل حریم شهر نیز با پیگیریهای بسیار زیاد و مشورت با مسئولین استان و جلسات متعدد برای دریافت مجوز مجتمع انبارها و صنایع کوچک در سامانه اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان البرز ؛ ثبت نام و پس از دریافت استعلامات موضوع در اداره کل محیط زیست استان بررسی گردید که نهایتا از طریق کمیسیون ماده 8 محیط زیست استان موضوع در کمیسیون مطرح و طی بازدید اعضای کمیسیون معاونت عمرانی استانداری البرز- معاونت شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی – مدیر کل و معاونین محیط زیست استان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی – مدیر کل دفتر فنی استانداری- مدیران شرکتهای آب- برق- گاز و اعضای شورای اسلامی شهر ماهدشت – شهرداری ماهدشت و امام جمعه محترم شهر ماهدشت و تعدادی از مسئولین استان در تاریخ 97/2/27 طی بازدید از محل پروژه و پاسخ به سوالات توسط مدیر عامل شرکت سنگر سازان نور و متقاعد نمودن مسئولین جهت اجرای پروژه و نهایتاً در خردادماه 97 کمیسیون ماده 8 موافقت خود را جهت اجرای مجتمع انبارهای استان مصوب و جهت تائیدیه به سازمان محیط زیست دفتر نظارت ارسال گردید که پس از تائید انشااله مجوز احداث مجتمع انبارهای استان از اداره کل صنایع، معدن و تجارت استان دریافت میگردد.

8 - با توجه به اینکه کارهای دیگری هم در دست اجرا می باشد ، انشااله در اسرع وقت نتایج آن در سایت شرکت اعلام خواهد گردید .

با تشکر

علی میرابی

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل

در تاریخ ۹۴/۷/۲۱ مدیر عامل شرکت سنگر سازان نور طی گفتگویی نحوه خرید و مشارکت سرمایه گذاران در پروژه راشته ماهدشت کرج و اهم فعالیتهای انجام شده تاکنون را تشریح کرد. ادامه ...

آسفالت

عمليات اجرايي آسفالت در پروژه آماده سازي با قيرپاشي و آسفالت خيابان ۲۰ متري جنوبي اراضي شروع گرديد.


عمليات اجرايي پروژه آماده سازي اراضي راشته ماهدشت ( خاك برداري , مخلوط ريزي , جدول گذاري و آسفالت خيابان ها و معابر ) از اول بهمن ماه سال ۱۳۹۱ آغاز شد و همچنان ادامه دارد ...
انعقاد قرارداد با شرکت آبساران آریا رهاب بعنوان پیمانکار جهت عملیات خاکبرداری ، خاکریزی ، بیس ، ساب بیس ، جدول گذاری و آسفالت
استقرار دستگاه های سنگین و نیمه سنگین و سبک راهسازی شامل بلدوزر ، لودر ، گریدر ، غلطک ، آبپاش ، کمپرسی و وسایل سبک (وانت بار ، پیکان ، پراید )
اجاره ساختمان داخل راشته جهت استقرار رانندگان و مسئولین توسط پیمانکار
تجهیز خوابگاه و استقرار آشپزخانه داخل راشته
استقرار وسایل و امکانات مورد نیاز پیمانکار شامل تانکر سوخت ، تعمیرگاه سیار ، انبار و غیره
انعقاد قرارداد با گروه نقشه برداری
خرید کامپیوتر ، پرینتر و وسایل اداری مورد نیاز
خرید دوربین های نقشه برداری و سایر وسایل و امکانات تقشه برداری
تسطیح ، مخلوط ریزی و بسترسازی محل تجهیز کارگاه
خرید و نصب کانکس جهت امور دفتری و دفتر فنی و استقرار مهندسین ، مشاورین ، نقشه برداران و پیمانکاران
خرید و نصب کانتینر جهت انبار
خرید و وصل ۳ خط تلفن
ساخت سرویس های بهداشتی و حمام
خرید و نصب منابع آب شرب و مصرفی
خرید و نصب لوله و فنس برای محوطه تجهیز کارگاه
وصل اشعاب برق کارگاه
استقرار نگهبان بصورت شبانه روزی

روز سه شنبه هجدهم تیرماه سال نود و دو آقايان مهندس عظيمي مدير عامل و عضو هيئت مديره و مهندس حجتي عضو هيئت مديره كانون سنگرسازان بي سنگر به همراه مهندس دارايي نژاد عضو هيئت مديره كانون و رئيس هيئت مديره شركت سنگرسازان نور از محل پروژه اراضي شركت سنگر سازان نور در راشته ماهدشت بازديد نمودند . طي اين بازديد آقاي ميرابي مديرعامل شركت سنگرسازان نور ضمن تقدير و تشكر از حضور اعضاي محترم هيئت مديره كانون سنگرسازان بي سنگر گزارشي از پيشرفت عمليات پروژه ارائه نمودند. وي در گزارش خود به اين موارد اشاره کرد :
  • پيشرفت حدود ۸۰ درصد خاكبرداري معابر و شوارع
  • انجام عمليات مخلوط ريزي و ساب بيس تعدادي از خيابان ها
  • انجام تمهيدات لازم براي شروع عمليات جدول گذاري